Omni ile e-Adisyon’a Geçin, Rahat Edin!

e-Adisyon uygulaması ile ilgili bilmeniz gerekenler neler? Nasıl kullanılır, kimler bu uygulamaya geçebilir tüm detaylarıyla aktarıyoruz.

e-Fatura’nın hayatımıza girmesiyle başlayan ve şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda planlanandan daha hızlı şekilde büyüyen e-Dönüşüm dünyası, günümüzde farklı bir çok uygulamayla iş süreçlerinde kolaylık sağlayan çözümler sunuyor. Özellikle GİB tarafından yayımlanan tebliğler ile vergi mükellefleri e-Dönüşüm uygulamalarına teşvik ediliyor ve e-Dönüşüm hizmetlerini kullanan işletme sayısı günden güne artıyor. Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ve mevcut hizmetlerin yanı sıra sunulan yeni uygulamalar ile işletmelerin dijital dönüşümü her alanda gelişiyor.

E-Adisyon

e-Adisyon nedir? Nasıl kullanılır?

Kâğıt ortamda oluşturulan adisyon belgesi ile aynı hukuki niteliklere sahip olan e-Adisyon; masada servis yapılan ve gerçek usulde vergilendirilen hizmet işletmeleri tarafından elektronik ortamda düzenlenen adisyon belgesidir. Adisyon belgesinin elektronik ortamda düzenlenmesi, muhafaza ve ibraz edilebilmesi aynı zamanda belge ve bilgilerinin Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’na elektronik ortamda iletilmesine imkân sağlıyor.

 

Kimler bu uygulamaya geçebilir?

Geçiş zorunlu mu? e-Adisyon uygulaması ile ilgili henüz bir zorunluluk bulunmuyor. Uygulamaya gönüllü olarak dâhil olmak isteyen mükelleflerin bu uygulamaya geçmeleri için öncesinde e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamalarına dâhil olması gerekmektedir

Avantajları nelerdir?

• Adisyon belgelerinizi elektronik ortamda düzenleyerek dijitalleşin

• Operasyonel iş süreçlerinde verimliliği arttırın

• Masada adisyon bulundurma zorunluluğundan kurtulun

• Sıfır kâğıt kullanımı ile sürekli artan kâğıt masraflarından kurtulun, işletmenizin karbon salınımını sıfıra indirin

• Sarf malzeme (matbu adisyon nüshalı evrak, slip adisyon yazıcı kartuşu vb.) maliyetlerinden kurtulun

• Mali adisyon fiziki olarak saklama maliyetlerinden kurtulun

• Dijitalleşme ile belgelerinizin kolayca muhafaza ve ibraz edilebilmesini sağlayın

• Belge ve bilgilerinizin Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’na elektronik ortamda iletip ikinci bir iş yükünden kurtulun

 

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan izin almış özel entegratörlerin bilgi işlem sistemleri aracılığıyla, e-Adisyon uygulamasından yararlanılabilir. Omni A.Ş. ’li olmanın avantajı ile Dijital dönüşüm ve e-Adisyon geçişinizin kolay ve konforlu yönetimi için hemen bizi arayın.

E-Adisyon hakkında bilgi formu doldurmak için tıklayın.

Instagram’da bizi takip edin.

POS Sistemleri sektörüyle ilgili daha fazla haber ayrıntıları için Haberler sayfamızı kullanabillirsiniz.