Adisyon Programı ve Adisyon Sistemi Nedir?

Adisyon Programı ve Adisyon Sistemi

Adisyon Programı Elektronik POS sistemleri ile işletmelere gelen birçok yenilik insan gücünden, zamandan, mesafeden ve malzemeden tasarruf etmeyi getirmiştir. Bu yeniliklerden bazıları raporları ve fişleri, elektronik ortamda diğer araçlara ve birimlere iletmeyi, gerektiğinde de yazıcılar aracılığıyla döküm almayı sağlamıştır. Elektronik adisyon yazılımı, stok kontrol sistemleri, bu geliştirmelere örnek olarak verilebilir.

Adisyon programı ile yapılan işlemler kayıt altında olduğundan daha sonra döküm alınması ve denetlenmesi de mümkün olmaktadır. Ayrıca yapılan işlemler geri alınabildiğinden hatalar anında düzeltilebilmekte ve olası olumsuz durumların ve hislerin oluşması engellenmektedir.

Adisyon sistemi elektronik adisyonlar, satış terminalleri ile entegre biçimde çalışan yazıcılar sayesinde yazdırılabilmekte, fiş olarak dökümlenebilmektedir. Böylece işletme içerisinde masa açma, masa kapama, yer değiştirme gibi işlemler daha kolay ve hızlı yapılabilmektedir. Ayrıca hesap işlemleri de daha hızlı yapıldığı için müşteri memnuniyeti ve sadakati açısından olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Adisyon Programı ve Avantajları

  • Masa Açma
  • Masa Kapama
  • Yer Değiştirme
  • Fişe Dökme
  • Müşteri Memnuniyeti
  • Hız

Elektronik adisyonlar, sabit satış terminallerinde ve mobil satış terminallerinde yapılan satışın kaydedildiği, eski adisyon kağıtlarının bugün yerini almış olan menülerdir. POS sistemlerinde satış terminal ekranlarına, dokunmatik ekranlar aracılığıyla işlenen siparişler veya satışlar, elektronik adisyonlarda toplanarak hesaplanırlar. Ayrıca mutfak, kasa, servis birimlerine anlık olarak aktarılırlar. Böylece malzemeden, mesafeden ve zamandan tasarruf edilirken bir yandan da olası eksik ve hataların önüne geçilmiş olur. Adisyon programı ile yapılan işlemler kayıt altında olduğundan daha sonra döküm alınması ve denetlenmesi de mümkün olmaktadır. Ayrıca yapılan işlemler geri alınabildiğinden hatalar anında düzeltilebilmekte ve olası olumsuz durumların ve hislerin oluşması engellenmektedir.

Elektronik adisyonlar, sabit satış terminallerinde ve mobil satış terminallerinde yapılan satışın kaydedildiği, eski adisyon kağıtlarının bugün yerini almış olan menülerdir.

POS sistemlerinde satış terminal ekranlarına, dokunmatik ekranlar aracılığıyla işlenen siparişler veya satışlar, elektronik adisyonlarda toplanarak hesaplanırlar. Ayrıca mutfak, kasa, servis birimlerine anlık olarak aktarılırlar. Böylece malzemeden, mesafeden ve zamandan tasarruf edilirken bir yandan da olası eksik ve hataların önüne geçilmiş olur.

Adisyon sisteminin en büyük avantajı hızdır. Bunun dışında aylık olarak rahatlıkla sipariş takibi yapabilirsiniz ve kar oranlarınızı hesaplayabilirsiniz. Sadece kar oranlarını değil aynı zamanda stoklardaki ürün bilgisine de ulaşabilirsiniz. Aylık olarak satılan ürünlerin girdi çıktısını rahatlıkla bu sistemden görerek stoklarda meydana gelen açığı belirleyebilirsiniz.

Adisyon Sistemi ile Masa ve adisyonlarınızı yönetin

Adisyon sistemi, satış terminalleri ile entegre biçimde çalışan yazıcılar sayesinde yazdırılabilmekte, fiş olarak dökümlenebilmektedir. Böylece işletme içerisinde masa açma, masa kapama, yer değiştirme gibi işlemler daha kolay ve hızlı yapılabilmektedir. Ayrıca hesap işlemleri de daha hızlı yapıldığı için müşteri memnuniyeti ve sadakati açısından olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Adisyon programının en büyük avantajı hızdır. Bunun dışında aylık olarak rahatlıkla sipariş takibi yapabilirsiniz ve kar oranlarınızı hesaplayabilirsiniz. Sadece kar oranlarını değil aynı zamanda stoklardaki ürün bilgisine de ulaşabilirsiniz. Aylık olarak satılan ürünlerin girdi çıktısını rahatlıkla bu sistemden görerek stoklarda meydana gelen açığı belirleyebilirsiniz.

Zamandan ve malzemeden tasarruf edin

Adisyon Yazılımı Elektronik POS ile işletmelere gelen birçok yenilik insan gücünden, zamandan, mesafeden ve malzemeden tasarruf etmeyi getirmiştir. Bu yeniliklerden bazıları raporları ve fişleri, elektronik ortamda diğer araçlara ve birimlere iletmeyi, gerektiğinde de yazıcılar aracılığıyla döküm almayı sağlamıştır. Elektronik adisyon yazılımı, stok kontrol ile bu geliştirmelere örnek olarak verilebilir.

Adisyon programları sadece müşteri potansiyelini güçlendirmekle kalmıyor aynı takdirde her türlü kafe içerisindeki sipariş akışlarını da kontrol altına almanızı sağlıyor. Bu sayede kaliteli ve hızlı bir hizmet verebilirsiniz.

1) Cafe Adisyon Sistemi Sipariş Almayı Kolaylaştırır

En güçlü hafızaya sahip olan garson bile yoğun saatlerde aldığı bir siparişi tam olarak hatırlamakta güçlük çekebilir. Kâğıt ve kalemle sipariş almak da her zaman etkili bir çözüm olmayabilir. Etkili bir cafe adisyon sistemi sayesinde siparişler hem hızlı hem de tam olarak doğru bir şekilde alınır.

2) Cafe Adisyon Sistemleri Siparişlerin İşlenme Sürecini Hızlandırır

Özellikle geniş mekâna sahip olan cafelerde siparişlerin masalardan alınıp mutfağa iletilmesi zaman alan bir süreçtir. Yaz aylarında işletmelerin açık hava alanlarını da kullanmaya başlamalarıyla bu süreç daha da uzayabilir. Bir garsonun masadan siparişi alıp bu siparişi mutfağa iletme süresi, neredeyse garsonun birkaç masadan sipariş alma süresine eşittir. Bu nedenle etkili bir cafe adisyon sistemi bir garsonun gün içinde alabildiği sipariş adedini artırarak işletmenin daha verimli çalışmasını sağlar.

3) Cafe Adisyon Sistemiyle Mutfak Operasyonları Hızlanır

Hareketli bir hayatın olduğu cafelerde, müşteri memnuniyetinin en önemli kriterlerinden biri hızdır. Müşteriler sipariş ettikleri kahvenin hızlı bir şekilde masalarında olmalarını beklerler. Siparişlerin hızlı bir şekilde çıkabilmesi için de mutfağa zaman kazandırmak önemlidir. Cafe adisyon sistemleri sayesinde masadan alınan sipariş neredeyse anında mutfak personeline ulaşır. Bu sayede mutfak personelinin siparişleri hazırlamak için daha fazla vakti olur.

4) Ödeme Yapmak Kolaylaşır

Cafeler, insanların sevdikleriyle buluştukları sosyal mekânlardır. Genellikle bir masada birden fazla kişi oturduğu için ödemelerin de esnek bir şekilde yapılabilmesi gerekir. Aynı masada oturan birkaç kişinin bir bölümü ödemeyi nakit olarak, bir bölümü kredi kartıyla bir bölümü de yemek kartıyla yapmak isteyebilir. Cafe adisyon sistemleri esnek ödeme seçenekleri sunarak misafirlerin hesaplarını diledikleri gibi ödemelerini sağlar.

Sizde bir adisyon yazılımına sahip olmak istiyorsanız, Omni’nin size özel çözümlerini öğrenmek ve teknik ekibimizden bilgi almak için bizi 444 66 64 numaralı telefondan arayabilir veya mesajınızı info@omni.com.tr mail adresiyle bize iletebilirsiniz.