ASİTANE RESTORAN POS OTOMASYONUNU YENİLEDİ VE OMNİ VECTRON DEDİ…

Asitane Restoran; 1991 senesinden bu yana, Topkapı, Dolmabahçe ve Edirne Saray mutfaklarının yemek, tatlı masraf kayıtları, önemli ziyafetlerin defterleri, yabancı devlet görevlileri ve çeşitli meslek gruplarının kaleme aldığı kitaplar, İstanbul’daki Beyazıt ve Millet Kütüphanelerindeki belgeler, 1539 yılı Kasım Ayında Edirne Sarayı’nda düzenlenen Kanuni Sultan Süleyman’ın oğulları Şehzade Beyazıd ve Şehzade Cihangir’in sünnet düğününe ait “Bir Ziyafet Defteri” adlı eser, Sürnameler ve eski Osmanlı sözlükleri gibi birçok orijinal kaynaktan yararlanarak 200′den fazla tarihi reçeteyi arşivine katarak sunduğu yazlık ve kışlık menüleriyle unutulmuş lezzetleri günümüze taşıyor.

Unutulmuş Osmanlı lezzetlerini yaşatmak adına, döneminde kullanılan adlarıyla sunan Asitane, periyodik olarak, “Fatih Sultan Mehmet Dönemi Yemekleri”, “Osmanlı Saraylarından Afrodizyak Yemekler”, “Osmanlı Saraylarında Balık ve Deniz Ürünleri” gibi özel yemek haftaları da düzenliyor. Edirnekapı’daki Kariye Müzesi’nin hemen yanında, restore edilmiş bir Osmanlı konağının bahçe katında bulunan Asitane Restoran, 120 kişi kapasiteli kapalı mekanı ve 130 kişi kapasiteli yazlık bahçesiyle, değerli misafirlerine ev sahipliği yapıyor.

Müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak hizmet vermeyi hedefleyen Asitane Restoran, geçtiğimiz günlerde POS otomasyonunu yeniledi ve Vectron Vario terminalini ve Omni Arka Ofis sistemlerini kullanmaya başladı.

Asitane Restoran, işletmelerinde sorunsuz ve güvenle çalışacağı bir otomasyon sistemine duydukları ihtiyacını yıllardır bu sektöre hizmet veren Omni A.Ş.’nin satış ve desteğini üstlendiği POS çözümlerinde lider Vectron POS’dan yana kullanarak, operasyonlarını titizlikle yürütüyor. Omni Arka Ofis Sistemleri sayesinde de etkin stok yönetimi sağlıyor.