BAĞ PASTANELERİ OMNİ OTOMASYON ÇÖZÜMLERİNİ TERCİH ETTİ…

1961 yılında Üsküdar/Bağlarbaşı’ndaki tesislerinde hayat bulan Bağ Pastaneleri, kuruluşundan bugüne kadar sektöründe yenilikçi yapısı ve özgün ürün çeşidi ile hizmet vermeye devam ediyor. 1970’li yıllarda pastacılık sektörüne günümüz kafeterya yaklaşımını getiren, bu yapısıyla sektörün diğer kuruluşlara örnek teşkil eden ve 1990 yılında şubeleşme ve büyüme trendi ile birlikte ürünlerini daha geniş kitlelere sunan Bağ Pastanesi, 2003 yılında Y.Dudullu Keyap Sanayi Sitesi’nde 1200 m2 alana kurulu üretim, pastane ve operasyon merkezini açarak büyümeye devam ediyor. Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından 2013 yılı Altın Marka Ödülü’ne layık görülmüştür.

Acıbadem, Altunizade, Bağlarbaşı, İçerenköy Carrefour, Kavacık, Keyap, Kozyatağı, Libadiye, Pendik, Kurtköy Dumankaya Trend, Şekerpınar, Koşuyolu şubelerinde hizmet veren Bağ Pastaneleri müşterilerine hizmet vermeye başladığı ilk günden bugüne kadar müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmayı hedefliyor.

Bağ Pastaneleri Genel Müdürü Aydın ILDIZ tüm şubelerinde neden Omni NovaBOS Çözümlerini kullandıklarını şöyle açıkladı ; Merkez ve Mağazalarımızın Sipariş ve Stok kontrolü için sistem arayışı içindeydik. Tercihimizi bilgi ve tecrübesine güvendiğimiz Omni’nin NovaBOS Arka Ofis Çözümlerinden yana kullandık. Omni Arka Ofis Çözümleri ile birlikte entegre olarak kullandığımız Vectron POS Sistemleri ile de işletmelerimizde tam bir otomasyon sağladık“.

Omni Genel Müdürü Fırat ERTAN ise, “Arka Ofis programlarımız ile yalnızca geçmiş deneyimlerimizle günümüzün ihtiyaçlarını birleştirmekle kalmayıp, geleceğin sektörel ihtiyaçlarına hazır bir alt yapı da oluşturduk. Sektördeki diğer bir gerçek de maliyetlerin gün geçtikçe rekabette önem kazanması. Omni arka ofis sistemleri bu konuda da satın alma departmanın rahat ve kolay bir şekilde kullanacağı bir sistem getirerek işletmelerin anlaşmalarını takip edip, sağlıklı bir satın alma yapmasını sağlamakta. Bağ Pastanesi gibi sektörün değerli bir ismi ile çalışmaktan son derece mutluyuz.

Omni olarak, son yıllarda hızla büyüyen yiyecek & içecek sektörünün gelişen ve çeşitlenen ihtiyaçlarına yönelik tasarladığımız sistemler ile işletmelere stok, satış ve maliyet konularında hizmet vermekteyiz” şeklinde konuştu.

Bağ Pastaneleri’nin kullandığı Omni çözümleri:

• Vectron Vario Mali Onaylı Sistem Ünitesi
Vectron Maliye Bakanlığı Onaylı Yazar Kasa her büyüklükteki Restoran ve cafe/bar işletmesine uygun, özellikle fastfood, pastane, kahve zincirleri, okul kantinleri gibi hızlı servis veren yiyecek içecek işletmelerinde servise hız ve kalite katan, PC tabanlı olmayan, kullanımı kolay, tuşlu ve dokunmatik ekranlı, sektöre özel tasarlanmış Vectron Mali Onaylı SatışNoktası Sistemi’dir.

• Vectron MobilePro (El Terminali) Sistem Ünitesi
Özellikle geniş, bahçeli ve çok katlı işletmelerin tercih ettiği, masa başında sipariş alınmasını ve alınan siparişin doğrudan mutfağa, hesabın ise kasaya iletilmesini sağlayan PC tabanlı olmayan, dokunmatik ve tuşlu, sektöre özel tasarlanmış Satış Noktası Sistemi’dir.

• Vectron C Touch 12″ Sistem Ünitesi
Her büyüklükteki Restoran ve cafe/bar işletmesine uygun, özellikle fastfood, pastane, kahve zincirleri, okul kantinleri gibi hızlı servis veren yiyecek içecek işletmelerinde servise hız ve kalite katan, PC tabanlı olmayan, kullanımı kolay, tuşlu ve dokunmatik ekranlı, sektöre özel tasarlanmış Satış Noktası Sİstemi’dir.

• VCommander Merkezi Yönetim Sistemi
Merkezi yönetimi sağlayan Vectron’a özel raporlama modülüdür. Aynı ağ üzerinde veya modem ile uzaktan erişim sağlayarak işletmenin menü kalemi, fiyat, garson/kasiyer gibi yönetim işlemlerini merkezden yapar. Özellikle zincir işletmelerde ihtiyaç duyulan Restoranlar arası konsolide raporlar üretir. Muhasebe, stok kontrol gibi arka ofis programlarına Microsof Excel, HTML veya .txt, formatında otomatik veri aktarımı yapar.

• Omni Arka Ofis Sistemi NovaBOS (NovaBackOfficeSuites)
NovaBOS; Nova Stock (Stok Kontrol Sistemi), NovaLook (Web Raporlama Sistemi), NovaConnect (Muhasebe Programları Bağlantı Programı) ve NovaCRM (Müşteri Takip Sistemi), NovaPaket (Paket Takip Sistemi), NovaMenü (Menü İdare Sistemi) modüllerinden oluşan, Omni tarafından geliştirilmiş web tabanlı Arka Ofis paketidir. Merkez ve Merkeze bağlı tüm mağazalar internet bağlantısının bulunduğu her noktadan kendi bilgilerine ulaşıp işlem yapabilir. Web tabanlı olması sayesinde minimum konfigürasyona sahip PC’lerde dahi çalışarak program kullanım maliyetini en aza indirir. SQL veritabanında toplanan stok ve satış dataları tek bir yazılım üzerinden izlenir ve bu bilgiler istenen Muhasebe Paketlerine aktarılabilir.