EKSEN GRUP AKASYA AVM’DE AÇTIĞI İLK FAUCHON KONSEPTİNE OMNİ VECTRON İLE BAŞLADI…

Akasya AVM’nin dışında, 700 metrekarelik özel bir binada bulunan Fauchon, hem gurme ürünleriyle hizmet veriyor, hem de Fransız gastronomisinin en özel lezzetlerini orijinal reçeteleriyle sunuyor.

Fauchon, dünya çapında mükemmel mutfağın temsilcilerinden biri olarak kabul edilen, içinde birbirinden farklı konseptleri barındıran bir zincir marka. Faaliyet gösterdiği 42 ülkede, 500′den fazla mağazaya sahip olan Fauchon, geleneksel Fransız mutfağını ilham kaynağı olarak alıyor ve şık, leziz başlangıçlar, yaratıcı ana yemekler ve “haute couture” tatlılar sunuyor. Özellikle macaron ve ekler konusunda dünyada çok meşhur olan, yaratıcı tasarımları konuşulan Fauchon tatlı severler için adeta bir cennet. İstanbul’daki ilk Fauchon, Akasya Acıbadem’de kafe restoran, pastane ve gurme butik olarak 3 ayrı bölüm olarak açıldı.

Fauchon, gurme çikolatalar, tatlılar ve pastaların satıldığı bir café restoran olmakla birlikte, “haute couture” tatlılarıyla kendini tıpkı bir moda markası gibi konumlandırıyor. Üstünde Mona Lisa’nın gözleri bulunan Eclair Joconde isimli ekler pastası, Fauchon’un ikonik ürünlerinden biri.

Tüm işletmelerinde merkezi satış, stok ve maliyet kontrollerini Omni Vectron Vario ve MobilePro El terminalleri ile yöneten işletme bu sayede tüm mağazalarında operasyonlarını hızlı ve sorunsuz bir şekilde yürütüyor.

İşletme mağazarında Vectron POS ve merkezde ise Omni’nin Zincir işletmeler için geliştirdiği web tabanlı Omni Arka Ofis Sistemlerini kullanarak etkin bir yönetim sağlıyor. Detaylı maliyet analizi ve raporlama sistemleri sayesinde stok yönetimi ve sevkiyat işlemlerini başarıyla yürütüyor.

Omni yazılımları zincir işletmelerde merkezi yönetim ve kontrol imkanı sunuyor. Hizmet kalitesi ve güvence konusunda da yüksek müşteri memnuniyeti elde eden Omni, bu başarıyı yaygın servis ağı ve deneyimli teknik ekibi sayesinde, 365 gün 24 saat kesintisiz sunduğu satış noktası destek hizmeti ile sağlıyor.