KEMAL USTA WAFFLE – RÖPORTAJ

Kemal Usta Waffle hakkında bilgi verir misiniz?
Kemal Özelgil 1963 yılından beri sektörde olan tecrübesiyle 1999 yılında Moda’da ilk tesisini kurdu, 2010 yılında gıda sektöründe lider Aichinger firmasının distribütörü Studio Modart ile güçlerini birleştirerek Türkiye’de ilk defa, A+ kalitesinde soğutuculu Waffle satış reyonunu özel olarak imal ettirdi. Waffle shop’ların konsepti franchise’a uygun olarak tasarlanmış ve aydınlatma mühendisliğinden de faydalanıldı.

Omni’nin sunduğu hangi ürünleri kullanıyorsunuz ve operasyonlarınıza etkileri nelerdir?
Omni’nin distribütörü olduğu Alman menşeili Vectron terminallerini kullanıyoruz. Bu ürünler ile merkezi yönetimi kontrol edebiliyoruz, müşterilerimize daha iyi hizmet sunuyoruz. Ayrıca Vectron’un yeni pazarlama aracı “bonVito” ürününü de kullanmaya başladık.

Pazarlama aracı bonVito dediniz. Nasıl çalışıyor, ne avantaj elde ettiniz?
“bonVito” tam da bize uygun bir kampanya programı. Kullanmaya başladığımız günden itibaren satışlarımızdaki artış bizleri de şaşırttı. Kampanyalarımızı kendimiz kontrol edebiliyor ve geri dönüşleri takip edebiliyoruz. bonVito’yla küçük ve orta büyüklükteki firmalar da profesyonel müşteri sadakat sisteminin avantajlarından faydalanabilir.

Müşteri kartı, kupon ya da indirim promosyonundan istediğimizi kullanabiliyoruz, bonVito kötü kullanım ve kaçaklara karşı güvenliği ve başarıyı takip etmemizi sağlıyor. Modüler tasarımı sayesinde bonVito’yu ihtiyacımıza göre kullanabiliyor ve istediğiniz zaman hizmet yelpazesini genişletebiliyoruz.

Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?
Şuan da toplam 5 adet mağazamız var. Franchise sistemiyle büyümeği hedefliyoruz, ilk aşamada yürüttüğüm 4 projemiz var. İstanbul’dan sonra Türkiye’nin farklı illerine de yayılmayı planlıyoruz. Hedefimiz 30 franchise mağaza. Bu yıl katıldığımız Bayim Olur Musun? Fuarında oldukça ilgi gördük. Türkiye’den sonra yurtdışında da franchise ağımızı yaymak önümüzdeki yıllardaki hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Franchise sisteminde Omni’nin size katkıları nelerdir?
Franchise sistemimiz büyüdükçe operasyonlarımızı da yürütmek zorlaştı. “Franchise’larımı Omni olmadan idare etmem imkansız.

Omni’yi tercih nedeniniz nedir?
Vectron POS’un dünyanın en gelişmiş, en güvenilir bütünleşik sistemi olma özelliği ve Omni’nin 7/24 sunduğu destek ve sektördeki tecrübesi. Omni ürünlerini kullanarak sektörde rakiplere karşı bir adım öne geçiyoruz.