Korona (Kovid-19) Virüsü Tehdidine Karşı Hangi Önlemleri Alıyoruz?

Değerli İş Ortaklarımız;

Küresel bir tehdit olan Korona (Kovid-19) salgını ülkemiz sınırlarına da ulaştı. Tıpkı sizler gibi biz de derin bir endişe duyuyor ve gerekli önlemleri alarak hem kişisel hem de toplum sağlığımızı korumaya çalışıyoruz. Kendimizi çalışanlarımıza, müşterilerimize ve hatta tüm vatandaşlarımıza karşı sorumlu hissederek aldığımız bu önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Korona (Kovid-19) Virüsü Tehdidine Karşı Hangi Önlemleri Alıyoruz?

 • Ofisimizin tüm alanlarını Nano Teknoloji Dezenfeksiyon Uygulaması ile ilaçlatıyoruz.
 • Ofisteki personel sayımızı dönüşümlü olarak eksiltmek için, Destek ve saha ekibindeki arkadaşlarımızın bir kısmını şirket merkezine gelmeden evlerini ofis olarak kullanmalarını sağlayarak sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.
 • Destek ve saha ekibindeki tüm arkadaşlarımızı düzenli olarak sağlık taramasından geçiriyoruz ve sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz.
 • Hijyen kurallarına uymak en önemli önceliğimiz haline geldi. Bu konuda çalışanlarımızı aydınlatıyoruz ve düzenli hatırlatmalar yapıyoruz.

İşletmenizde Korona (Kovid-19) Virüsü Tehdidine Karşı Hangi Önlemleri Almalısınız?

 1. Çalışanlarınızı Korona (Kovid-19) Virüsüne Karşı Koruyun ve Bilinçlendirin!

POS cihazlarınız işletmelerinizin en çok temas edilen makinelerdir. Gün içerisinde pek çok çalışanınızın dokunduğu POS terminalleri virüsün çalışanlarınız arasında yayılmasını hızlandırabilir.

 • Servis personelleriniz el terminali kullanıyorsa ince bir eldiven ile cihazı kullanabilirler. Ancak bu eldivenler gün içerisinde mümkün olduğunca sık değiştirilmelidir.
 • Korona virüsten korunmanın en önemli kuralı el hijyenine çok dikkat etmektir. Bütün personelleriniz günde en az 6-7 kez ellerini en az yarım dakika sabun ve su ile yıkamalıdır. Eller yıkanırken bilekler, avuç içleri, parmaklar, parmak araları el içi ve el sırtı kuvvetlice ovulmalı ve iyice durulanmalıdır. Eller kurulanırken mümkünse tek kullanımlık havlu kağıtlar tercih edilmelidir.
 1. POS Donanımınızı Her Gün Temizleyin, Hastalığın Yayılmasını Önleyin!

POS Donanımları Nasıl Temizlenmelidir?

 • Temizlemeye başlamadan önce pos donanımızın kapalı olduğundan emin olunuz!
 • Cihazınızı temizlerken aşındırıcı içerikli kimyasal maddeler kullanmaktan kaçınınız. Temizlik için alkol bazlı ıslak mendil veya hijyenik mendil kullanabilirsiniz.
 • POS terminalinizi yukarıdan aşağıya doğru silin ve temas edilen her noktayı temizlediğinizden emin olun. Dokunmatik POS ekranları ve klavyeler, en sık kullanılan parçalar olduğundan bu alanlara ayrıca özen göstermelisiniz.
 • POS ekranınızda ıslak mendil kullanımından kaynaklanan su izleri oluştursa, ekranı kuru bir mendille fazla bastırmadan hafifçe silerek yok edebilirsiniz.
 • Silme işlemini yukarıda tarif edildiği gibi gün içerisinde 6-7 kez tekrar etmenizi tavsiye ederiz.

Korona virüsün en yakın zamanda kontrol altına alınmasını arzu eder, sağlıklı günler dileriz.

OMNİ A.Ş.