Pastane Sektöründe Omni Çözümleri

Son yıllarda hızla büyüyen yiyecek & içecek sektöründe her gün artan zincir işletmeler, artık tek bir şehirde kalmayıp şubelerini farklı noktalara yayıyorlar ve bunu yaparken en büyük yardımcıları tüm şube ve franchise mağazalarını kontrol eden, satışlarını raporlayan, stok durumunu Arka Ofis sistemleri ile entegre ederek kontrol eden Otomasyon Sistemleri. Omni bu konuda Restoran, Cafe/Bar, Fast Food sektörünün en büyük yardımcısı ve zincir işletmelerin vazgeçilmez çözüm ortağı.

Özellikle geçtiğimiz yıllarda büyük bir taleple karşılaşan ve zincirleşen Pastane ve Fırın işletmeleri, yiyecek içecek sektöründeki diğer işletmelerden farklı olarak piyasada kendilerine uygun, komple çözümler bulmakta zorlanıyorlardı. Tezgahlarda ve kasada kullanılan Satış Noktası Sistemlerinin yanı sıra, bu işletmelerin Sipariş, Satın Alma, Üretim, Sevkiyat, Stok süreçlerini çözen ve tüm bu bilgileri Arka Ofis Programlarına entegre eden Otomasyon sistemlerine ihtiyaçları vardı. Sektördeki 16 yıldır edindiği birikimle Omni, Pastane ve Fırıncılık sektörünün tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir ürün gamını, NovaBOS’u geliştirdi.

NovaBOS pastanelerin üretim ve sevkiyat noktalarında, işletmelerin profesyonel, hızlı, standart bir işleyişe geçmelerini sağlıyor. İşletmeler artık anlık stoklarını görüyor, şube ve franchise siparişleri hatasız olarak ve günün standart zamanlarında fabrikaya geliyor, satın almalar merkezi olarak takip ediliyor, üretim ve üretim sonrası sevkiyatlar %100’e yakın bir oranda hatasız yapılıyor, mağazalardan gelen satış verileri otomatik olarak merkeze işleniyor, her türlü hareket internet üzerinden anlık izleniyor, tüm veriler güncel olarak muhasebe programlarına aktarılıyor ve bütün bunlar minimum insan gücü ile yapılıyor. Bu sayede hem merkez hem de franchise mağazalar kazanıyor.

Merkez’in kazandıkları;

 • Şube ve Franchise mağaza siparişlerinin elektronik ortamda düzgün ve hatasız olarak gelmesi
 • Doğru ve planlı Şube/Franchise siparişleri sayesinde optimum stok ile çalışma
 • Merkezi satın alma ile tasarruf ve satıcıların %100 kontrolü
 • Mağazalara hatasız Ürün Sevkiyatı
 • Mağaza kullanıcılarının sisteme dahil edilmesiyle merkez kullanıcılarının üzerindeki evrak giriş yükünün azalması
 • Üretimde, siparişte, sevkiyatta, satın almadaki otomasyon ile işletmede standartların oturtulması
 • Merkezi web tabanlı raporlama imkanı ile tüm mağaza stoklarının ve satışlarının görüntülenmesi
 • Şube ve Franchise mağaza karlılıklarının %100 kontrolü

Şube ve Franchise Mağazaların kazandıkları;

 • Her mağazanın kendi satış performansı, stok ve karlılığını görmesi
 • Franchise mağaza sahiplerinin işletmede fiilen yokken bile kendi mağazalarını kontrol edebilmesi
 • Merkeze hazırlanması gereken raporların NovaBOS sayesinde otomatik olarak çıkması, otomasyon sayesinde minimum evraksal iş yükü ile çalışma

Pelit, Özsüt, Doygun gibi ülkemizin pek çok ünlü zincir pastane ve fırın markasının merkez ve mağaza otomasyonunu yapan Omni, NovaBOS Arka Ofis Otomasyonu ve Vectron Satış Noktası Sistemleri ile pastanelerin farklılık yaratmasını ve karlılıklarını arttırmasını sağlıyor.