Yeni Nesil ÖKC Geçiş Süresi Ertelenmesi

22 Aralık 2015 tarihinde GİB web sitesinde yayınlanan 466 nolu tebliğe istinaden Yeni Nesil Yazar Kasa ile ilgili Vergi Usul Kanunu’nun 426 nolu tebliğinde aşağıdaki temel değişiklikler yapılmıştır.

Omni- Vectron Yazarkasa kullanan müşterilerimiz;

Yazarkasa sistemlerinizin kullanımının 01/01/2017 tarihine kadar uzatıldığı aşağıdaki paragrafta belirtilmiştir.

“Bilgisayar Bağlantılı Ödeme Kaydedici Cihazları” kullanan mükellefler için Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz kullanma mecburiyetinin başlama tarihi; bu tür cihazların, aynı veya şube şeklindeki işyerlerinde çok sayıda kullanılıyor olmaları, birbirleri ile olduğu kadar değişik çevre birimleri ile de entegre olacak şekilde kullanılmaları, farklı teknik özelliklere sahip olmaları gibi nedenlerle ve bu cihazların kullanıldığı işyerlerinin Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz sistemine en uygun şekilde entegrasyonunu sağlamak amacıyla, yukarıda yer verilen yıllık satış ve gayri safi iş hasılatı tutarlarına bağlı olmaksızın, 01/01/2017 olarak belirlenmiştir.”

“Mükellefler, 3100 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat hükümlerine tabi mevcut ödeme kaydedici cihazlarını bu tarihi geçmemek üzere mali hafızaları doluncaya kadar kullanabilirler.”

Tebliğ GİB tarafından hazırlanmış ve Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir. Yeni Nesil yazarkasaya geçiş tarihiniz Omni-Vectron yazarkasa kullanan müşterilerimiz için 01/01/2017 olacaktır.

Bu aşamada, dilediğiniz takdirde entegrasyon sağladığımız Yeni Nesil Profilo VX680 E1 veya Ingenico İDE280 ÖKC modellerinden birini satın alabilirsiniz. Yeni Nesil ÖKC’nizi alma, gerekli diğer yazılımların temini ve her türlü sorunuz ile ilgili 444 66 64 no’lu telefonumuzdan Satış Temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Tebliğ ile ilgili başka gelişme olduğu taktirde tarafınıza ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. 466 nolu tebliğe ulaşmak için lütfen…..Tıklayınız

Saygılarımızla,

OMNİ A.Ş.