DOYGUN FIRIN CAFE’NİN TERCİHİ OMNİ-VECTRON…

2011 yılında kurulan FIRINÇAYS Gıda, “Doygun Fırın Cafe”markasıyla, Anadolu’nun geleneksel ekmek biçimleri ile dünya ekmeklerini aynı tezgâh üzerinde buluşturmayı hedefliyor. Ana ürünlerini Doygun Gıda’nın modern tesislerinde ürettiren “Doygun Fırın Cafe”, sunduğu ekmek ve unlu mamulleri frigorifik özellikli araçlarla donuk olarak şubelerine gönderiyor. Basit bir işlemle servise hazır hale getirilen kalitenin ön plana çıktığı ürünlerini Doygun Fırın Cafe’lerde taze olarak hizmete sunuyor.

Kazasker, Göztepe Üniversite, Göztepe İstasyon ve Suadiye mağazalarını açan FIRINÇAYS Gıda 2012 yılı içinde franchise ağını genişletmeyi planlıyor.

Değişen Türkiye’nin unlu mamuller sektöründeki ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulan Doygun Fırın Cafe’lerde Vectron POS Sistemi‘ni tercih etme nedenlerini belirten Doygun Fırın Cafe Genel Müdürü Mustafa Serhat YÜCE; Franchise sistemi ile çalışmaya başlayacak Doygun Fırın Cafe’nin yönetim ihtiyaçlarına cevap verebilecek, müşteri beklentilerine en hızlı şekilde çözüm getirebilecek, sektörde performansını kanıtlamış bir otomasyon sistemine ihtiyaç duyduğu tartışılmazdı. Bu nedenle ilk mağazamızdan itibaren, tercihimizi yıllardır bu sektörde hizmet veren Omni Vectron POS Sistemlerinden yana kullandık dedi.

Vectron’un kolay kullanımından da bahseden Mustafa Serhat YÜCE; “Kasalarda mali onaylı terminal, tezgahlarda ise terazi bağlantılı sipariş giriş ekranları kullanıyoruz. Sipariş giriş terminallerinden üretilen sipariş fişlerindeki barkodlar sayesinde kullanımı hızlandırarak müşteriye daha hızlı ve kaliteli hizmet veriyoruz. Tüm satış ve stoklarımızı fabrika merkezi ile bilgi entegrasyonu sağlayarak Omni’nin web tabanlı Arka Ofis Sistemleri sayesinde kontrol edebiliyoruz. Stok ve satış raporlarından gelen istatistiki bilgiler yönetim süreçlerimizde hızlı ve doğru kararlar almamızı sağlıyor. Ayrıca, merkezimizde tüm bu verileri Logo Tiger’a aktarıyoruz. Bu da bizim çok verimli ve hızlı çalışmamıza olanak veriyor” dedi.

Doygun Fırın Cafe ile yapmış oldukları işbirliğinden son derece memnun olduğunu belirten Omni Genel Müdürü Fırat ERTAN, “İşletmelerin servis hızını ve kalitesini arttırmayı hedefleyen Vectron POS, amaca yönelik geniş ürün yelpazesi ve herkes tarafından kolayca kullanılabilecek Mali Onaylı Vario modeliyle sektörde zincir işletmelerin tercihi olmakta. Özellikle Vectron POS’ un dünyanın en gelişmiş, en güvenilir bütünleşik sistemi olma özelliği ve Omni’nin 7/24 sunduğu destek, tercih sebebi olmasındaki en büyük etkenler” dedi.

Doygun Fırın Cafe’nin kullandığı Omni çözümleri:

• Vectron Vario Mali Onaylı Sistem Ünitesi
Vectron Maliye Bakanlığı Onaylı Yazar Kasa her büyüklükteki restoran ve cafe/bar işletmesine uygun, özelliklefastfood, pastane, kahve zincirleri, okul kantinleri gibi hızlı servis veren yiyecek içecek işletmelerinde servise hız ve kalite katan, PC tabanlı olmayan, kullanımı kolay, tuşlu ve dokunmatik ekranlı, sektöre özel tasarlanmış Vectron Mali Onaylı Satış Noktası Sistemidir.

VCommander Merkezi Yönetim Sistemi
Merkezi yönetimi sağlayan Vectron’a özel raporlama modülüdür. Aynı ağ üzerinde veya modem ile uzaktan erişim sağlayarak işletmenin menü kalemi, fiyat, garson/kasiyer gibi yönetim işlemlerini merkezden yapar. Özellikle zincir işletmelerde ihtiyaç duyulan restoranlar arası konsolide raporlar üretir. Muhasebe, stok kontrol gibi arka ofis programlarına Microsoft Excel, HTML veya txt, formatında otomatik veri aktarımı yapar.

Omni Arka Ofis Sistemi NovaBOS (Nova Back Office Suites)
NovaBOS; Nova Stock (Stok Kontrol Sistemi), NovaLook (Web Raporlama Sistemi), NovaConnect (Muhasebe Programları Bağlantı Programı) ve NovaCRM (Müşteri Takip Sistemi) modüllerinden oluşan, Omni tarafından geliştirilmiş web tabanlı Arka Ofis paketidir. Merkez ve merkeze bağlı tüm mağazalar internet bağlantısının bulunduğu her noktadan kendi bilgilerine ulaşıp işlem yapabilir. Web tabanlı olması sayesinde minimum konfigürasyona sahip pc’lerde dahi çalışarak program kullanım maliyetini en aza indirir. SQL veri tabanında toplanan stok ve satış dataları tek bir yazılım üzerinden izlenir ve bu bilgiler istenen Muhasebe Paketlerine aktarılabilir.