El Terminalleri ile İşletmenizde Teknolojiyi Yakalayın

Mobil teknoloji, günümüzde tüketiciler arasında giderek daha yaygınlaşıyor. Sonuç olarak hayatın her noktasında kullanmak giderek daha zorunlu hale geliyor. Garson el terminallerinin restoranlara, personele ve misafirlere sağladığı kanıtlanmış faydalar nedeniyle birçok restoran ve işletme bunlara yöneliyor.

Operasyonunuza el terminallerini dahil edip etmemeyi düşünürken, çözmeye çalıştığınız sorunları ve yapacağınız değişikliğin hem personeliniz hem de misafirleriniz için deneyimi nasıl iyileştirebileceğini belirlemelisiniz.

Kararınızı kolaylaştırmak adına el terminallerinin restoran sisteminiz için faydalarını sizin için sıraladık:

  • Maliyetleri Düşürür

El terminalleri, hizmetten ödün vermeden garsonlarınızın daha verimli çalışmasını sağlayarak maliyetleri önemli ölçüde azaltacaktır.

Menü bilgileri el terminalinde mevcuttur. Yeni bir çalışan geldiğinde ya da menünüzdeki kapsamlı değişikliklerde çalışanlarınızın daha çabuk adapte olmasını sağlayacaktır. Böylece çalışanlarınızın tüm seçenekleri ezberlemesi gerekmediğinden daha az personel eğitimi ile daha fazla adaptasyon sağlayabilirsiniz.

Ayrıca el terminalleri ile müşteri siparişini masada verebileceği için, masa ile mutfak arasındaki iletişim hızlanacak, verimlilik artacaktır. Çalışanınız daha fazla masa ve müşteri ile ilgilenebileceğinden, daha az çalışan sayısı ile işletmenizin operasyon sürecini yönetebilirsiniz.

  • Kullanım Kolaylığı

Birçok modern teknolojinin aksine, el terminallerinin kullanımı kolaydır. Yenilikçi el terminallerinde ara yüzler oldukça modern ve kullanıcı deneyimine sahiptir, bu nedenle çalışanlarınızı bunları nasıl kullanacakları konusunda eğitmek kolay olur ve müşterilerinize hizmet vermekte hız kazanmalarına olanak tanır.

  • Daha Hızlı Hizmet, Daha Mutlu Müşteriler

Kendinizi çalışanlarınızın yerine koyarsanız, siparişleri girmek için her müşterinin masasından merkezi POS terminaline yürümek için ne kadar zaman harcandığını görmek kolaylaşır. Restoranda dolaşmak için harcanan bu süre, daha fazla müşteriye hizmet vermek ve restoranınızın satışlarını artırmak için daha iyi yönetilebilir. Çalışanlarınız sipariş vermek için restoranda daha az zaman harcadıklarında, müşterilerinize daha hızlı yiyecek ulaştırarak servis yapabilirler, bu da daha iyi müşteri hizmetine ve genel olarak müşterilerinizin daha mutlu olmasına katkıda bulunur.

El terminalleriyle, müşteri siparişlerini oluştururken garsonlarınızın giriş hatası yapma olasılığı daha düşüktür, çünkü gerçek zamanlı olarak kaydedebilir ve hatta ekstra soslar için özel taleplerde bulunacak kadar ileri gidebilirler. Hız ve doğruluk, başarılı bir restoran işletmesinin en önemli bileşenlerinden ikisidir ve elde taşınabilir bir POS sistemi, bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilir.

  • Daha Fazla Masa Cirosu

Daha hızlı hizmetin daha mutlu müşterilere yol açabileceğinden bahsetmiştik, ancak hız aynı zamanda restoranınızdaki gelir artışını da sağlayabilir. Yine, garsonlarınız tezgahtaki sabit bir POS cihazına sipariş girerek ileri geri koşmak için daha az zaman harcamak yerine, el terminalleri ile sipariş girerek daha fazla masaya daha hızlı hizmet verebilir ve daha fazla masa dönüşü oluşturabilirler.

El cihazını kullanarak masada sipariş verebilir ve ödemeleri kabul edebilir ve bir sonraki masaya geçebilirler. Sonuç olarak, müşteriler siparişlerini daha hızlı alır, yemeklerini daha erken yerler, ödemelerini daha hızlı yaparlar. Masa sirkülasyonu bu şekilde hızlandırılarak bir sonraki grubun gelmesi için daha fazla zaman sağlanmış olur.

Belirli bir günde daha fazla masa sirkülasyonu ile restoranınız genel satışları artırılabilir. El terminalleriyle hizmetinizi geliştirebilir ve satışlarınızı tek bir hamlede yükseltebilirsiniz.

Restoranınız için el terminali mi arıyorsunuz?

El terminallerinin esnekliğinden, verimliliğinden bahsettik ancak belki de bu yeniliğin en iyi özelliği çalışanlarınız sipariş toplamaya devam ederken, tüm bu veriler her yerden erişilebilen merkezi bir veri tabanında saklanır. Bu bilgi size restoranınızın günden güne veya yıldan yıla nasıl performans gösterdiğine dair fikir verebilir ve menünüz, pazarlama stratejileriniz ve büyüme hedefleriniz hakkında daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilir.

Omni A.Ş. olarak çeyrek asrı geçen tecrübemizle POS Otomasyon Sistemleri için sağladığımız üstün hizmet ve çözümlerimize bir yenisini katarak, siz değerli müşterilerimize şimdi de OmniPAY’i sunuyoruz.

Sektör bilgi ve deneyimlerimizle her ihtiyacı düşünerek geliştirdiğimiz OmniPAY ile klasik sipariş alımına el terminalleriyle son teknolojiye uygun yenilikçi bir bakış kazandırıyoruz.

Siz de işletmenizde pratik çözümler arıyorsanız bizimle iletişime geçerek Vectron entegreli OmniPAY hakkında daha detaylı bilgi alarak, işletmenizde yenilikçi bir adım atın!