Müşteri Memnuniyeti için Masada Ödeme Yöntemleri

Masada Ödeme Nedir, Neden Önemlidir?

Masada ödeme teknolojisi, müşterilerinizin akıllı telefonlarıyla veya bir garson tarafından kullanılan el terminalleri aracılığıyla bir QR kodu tarayarak ürün sipariş etmelerine veya faturalarını ödemelerine olanak tanıyan sistemlerdir.

Pandemi ile birlikte masada ödeme seçenekleri, gel al servislerden lüks restoranlara kadar her türden işletme arasında giderek daha popüler hale geliyor. Pandemiden önce, yeme içme sektöründe bir restoran ya da işletme için misafirperverlik genellikle garsonlar ve onları kontrol eden diğer deneyimli personeller ile misafirler arasındaki uzun sohbetler olarak algılanıyordu. Ancak tipik ödeme süreci, gerçekten müşteri deneyimine deneyime işletmeniz için “konukseverlik” algısı katıyor mu?

Pandemiden önce, masada ödeme teknolojisi fikri insanlara soğuk ve robotik görünüyordu, çünkü işletme personeli ile müşteri arasındaki temas noktalarından birkaçını ortadan kaldırıyor. Ama aslında hiç kimse, hiç kimse bir garsonunuzun bir kredi kartını ne kadar iyi okuttuğuyla ilgilenmiyor ya da buna şaşırmıyor. Asıl önemli olan, bir garsonunuzun konuğa yemek boyunca rehberlik etme, doğru menü öğeleri önerme, daha fazla satış yapma ve her şeyin işletme standartlarına uygun olmasını sağlama becerisidir.

Geleneksel şekilde ödeme yapmak bir konuğun deneyimini iyileştirmez, ancak onları yeni ve kullanışlı teknolojilerle memnun edebilirsiniz.

Pandemiden sonra, konukların beklentileri tamamen değişti ve yeme içme sektöründe (özelikle de POS Sistemleri teknolojilerinde) herkesin kendini daha güvende hissetmesi için yeni yöntemler popüler hale geliyor. Uzun süren küçük konuşmalar ve uzun bir ödeme süreci, güvenlik – temizlik -sosyal mesafe önlemlerine vurgu yapmanın yanı sıra, hızlı sipariş süreci ve daha hızlı ödeme yöntemleriyle değiştirildi. Bu ortamın gerektirdiği güvenlik ve hız hissini sağlamak için birçok işletme sahibi geleneksel kâğıt menü ve ödeme yöntemlerinden uzaklaştı.

Ve COVID etkisinin bitmek üzere olduğu şu günlerde, pek çok insan alıştıkları masada ödeme işleminin rahatlığını artık bırakmak istemiyor.

Masada Ödeme Restoran POS Sistemleri Nelerdir?

Sizin için en popüler iki seçeneği aşağıda sıraladık:

  1. El Terminalleri ile masada ödeme nasıl çalışır?

Garsonlarınızın kullanacağı bir sipariş ve ödeme yöntemi olan el terminalleri ile müşterilerinizle iletişimi samimi bir şekilde gerçekleştirip, personelinizin kontrolünde masada sipariş girişi yapabilirsiniz.

Siparişi mutfağa iletme süresinden tasarruf edeceğiniz için hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilir, kârları ve bahşişleri artırabilir ve müşterilere fayda sağlarken israfı azaltabilirsiniz, bu da masa başı ödemeyi daha da çekici hale getirir.

  1. QR Kodlar ile Masada ödeme nasıl çalışır?

Giderek daha popüler hale gelen, masada ödeme teknolojisinin yeni türü, konukların bir restoranın tam menüsüne erişmek için telefonlarından bir QR kodu taradıkları uygulamalardır. Tüm mobil sipariş süreci – menüyü açma, yiyecek ve içecek seçme, faturayı ödeme ve bahşiş ekleme – hepsi konuğun telefonundan yapılır. Dokunacak menüler, makbuzlar, kredi kartları ile temas olmaz. Müşteriniz tek başına siparişini istediği gibi oluşturabilir, Sizin tek yapmanız gereken yemek servisini gerçekleştirmek.

Sizi Omni tarafından geliştirilen iki yeni teknolojim ile tanıştıralım: OmniPAY ve OmniDINER

OmniPAY, android tabanlı garsonların sipariş almalarını, masada ve paket servislerde ödeme alarak hesap kapatmalarını sağlayan mobil el terminali uygulamasıdır. Her kapasitede restoran ve perakende işletmesine sipariş alımı, takibi ve ödeme sürecinde, pratiklik sunan OmniPAY çok uygun ve avantajlı fiyatlar ile yanınızda.

OmniDINER QR E-Menü sayesinde işletmenizde hizmet alan müşteriler, kağıt menüyle temas etmeden masalarında bulunan QR Kodu kendi akıllı cihazlarıyla okutur. Herhangi bir uygulama indirmeden, tarayıcıda hızlıca açılan yeni nesil dijital menünüze ulaşıp siparişini servis personeline iletir, dilerse ödemesini de aynı ekrandan yapar.

Siz de işletmenizde pratik çözümler arıyorsanız bizimle iletişime geçerek OmniPAY ve OmniDINER hakkında daha detaylı bilgi alarak, işletmenizde yenilikçi bir adım atabilirsiniz.