Her Yönü ile Bulut POS nedir?

“Bulut POS” ne anlama geliyor?

Bilgisayar yazılımı bağlamında kullanıldığında, “bulut” kelimesi “İnternet” demenin süslü bir yoludur. Bulut POS yazılımı, “web tabanlı internet yazılımı” ile eş anlamlıdır. Bir ürün bulutta barındırıldığında, bu yazılımın ve verilerin cihazınızda değil, İnternet’te depolandığı ve erişildiği anlamına gelir.

Bulut POS nedir?

POS sistemi, işletme sahiplerinin ödemeleri bir masaüstü bilgisayar yerine internet üzerinden işlemesine olanak tanıyan çevrimiçi bir satış noktası sistemidir. Pahalı sunucular veya yükseltme için yeni bir sürüm satın almanıza sebep olacak pahalı yazılımlar olmadan, internet üzerinden çalışan web tabanlı bir satış noktası sistemidir. Bulut tabanlı POS sistemleri, operatörlerin işlem – envanter – çalışan ve diğer iş verilerini uzak bir sunucuda saklamasına izin verir. Bulut tabanlı satış noktası sistemleri, tüm ödeme işlemlerini ve güncellemeleri fiziksel bilgisayarınız yerine çevrimiçi olarak işler.

Bir masaüstü bilgisayarda çalışan geleneksel bir POS gibi sabit kuruluma bağlı olmak yerine, bulut POS sistemleri, tabletler ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere herhangi bir cihazda çalışabilir. Herhangi bir cihazdan her yerde satış yapmanın yanı sıra, satış noktanıza her yerden erişebilir ve işinizi uzaktan yönetebilirsiniz.

Bu teknoloji, işletme sahiplerine daha yetkin ve etkili bir şekilde çalışma fırsatı sunar. İşlemler daha hızlı, daha güvenli yapılırken, her zamankinden daha fazla verinin takibini kolayca sağlayabilirsiniz.

Kimler Bulut POS’a yatırım yapmalı?

Tüm işletmeler, sektöre bağlı olarak çeşitli nedenlerle bir Bulut POS’tan yararlanabilir. Perakende mağazalarında ve restoranlarda bir Bulut POS’un nasıl çalıştığına dair şu şekilde örnekler verebiliriz:

  • Perakende için Bulut POS

Envanter yönetimi, perakende işletmeleri için tipik bir zorluktur ve çalışanlar, mağazadaki ürünleri manuel olarak yeniden sayarak envanter hatalarını düzeltmeye çalışırken çok zaman kaybedebilir. Perakende için bulut tabanlı bir POS sistemi, işletmelerin insan hatasını önemli ölçüde azaltmasına ve otomasyon yoluyla perakende envanter yönetimini iyileştirmesine yardımcı olabilir. Satış ve envanter bilgileri, ödeme yapılır yapılmaz elektronik olarak senkronize edilir ve saklanır, bu da perakende mağazalarında daha iyi envanter kontrolü sağlar.

  • Restoranlar için Bulut POS

Birden fazla şubeye sahip restoranlar da Bulut POS’u düşünebilirler. Restoranlar için bulut tabanlı bir POS sistemi, verilerinizi tüm şubelerinizde düzene sokar ve merkezileştirir. İşletme sahipleri, satış verilerine ve diğer değerli bilgilere herhangi bir zamanda herhangi bir şubeden erişebilir ve her şube için standartlaştırılmış sistem güncellemeleri gerçekleştirebilir.

 

Çözüm

Genel olarak, hem sabit POS Sistemlerinin hem de Bulut POS’un avantajları ve dezavantajları vardır. Bulut POS’un daha popüler olmasına rağmen sabit POS, kendi özelleştirilmiş POS sistemine ihtiyaç duyan bazı iş türlerine uygun özelliklere de sahiptir. İş türüne, taleplere ve ölçeğe bağlı olarak bulut tabanlı bir POS sistemi mi yoksa geleneksel bir POS sistemi mi kullanılacağı dikkatlice incelenmelidir.

İşletmeniz için uygun çözüm Bulut Sistem ise sizi Omni A.Ş.’nin Bulut POS Sistemi ile tanıştıralım: Küçük bir pakette büyük performans sergileyen sistemimiz, küçük ve büyük tüm işletmeler için uygundur. Omni A.Ş.’nin Bulut POS Sistemi ile geleneksel bir POS sisteminin performansını ve işlevselliğini, bir tabletin basit ve şık tasarımı ile birleştirin.

Omni A.Ş.’nin Bulut POS Sistemi’nin ayrıcalık ve avantajlarından yararlanmak için bizi hemen arayın.

444 66 64

info@omni.com.tr