GÜVENLİ ve BÜTÜNLEŞİK (Embedded) POS SİSTEMİ OMNİ VECTRON…

Son günlerde dünya genelinde on binlerce kuruluş ‘WannaCry’ olarak bilinen fidye yazılımının saldırısına uğruyor. Kendi kendini kopyalayarak çok büyük zararlar veren bu yazılım, bilgisayarınızın güvenlik açıklarından faydalanarak, içerisinde bulunan önemli dosyaları şifreliyor ve orijinallerini siliyor. Daha sonrasında virüsü gönderenler sizinle iletişime geçip dosyaları tekrar geri verme karşılığında pazarlık yapıyorlar.

Gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan cihazların, uygulamaların ve dolayısı ile çok sayıda insanın sisteme dahil olması teknolojik cihazlarda güvenlik risklerini arttırıyor. POS sistemleri de bilgisayar korsanlarının Windows işletim sistemlerine uzaktan bağlanarak güvenlik açıklarından faydalanması ile ciddi güvenlik riski altında.

Günümüzde gelişmiş saldırıların önüne geçmek, ağ güvenliğinin içinden ve dışından gelebilecek tehditleri çok kısa bir sürede engellemek bütünleşik POS sistemleri ile mümkün.

Omni Bütünleşik POS Sistemi’nde Güvenlik  (Embedded System)

Linux tabanlı bütünleşik (embedded) yapısı Omni POS Sistemini, PC üzerinde çalışan sistemlerden ayırarak, güvenli ve erişilmez kılıyor. Böylece tüm güvenlik tedbirleri maksimum hale geliyor. 

Dünya POS pazarının en büyük bütünleşik POS sistemi üreticisi olan Omni Vectron Sistemleri, hızlı çalışan, bütünleşik sistem olma özelliği sayesinde maksimum güvenlik sağlar ve kasıtlı / kasıtsız kaçakları önleyerek üst düzey bir güvenlik ortamı oluşturur. Piyasadaki tüm PC tabanlı POS Sistemleri maksimum 2 yıl garanti verirken, Vectron ürünlerinin 5 yıl garantili olması da bu sistemlere duyulan güvenin bir parçasıdır.