HAAGEN-DAZS’IN TÜRKİYE’DE TERCİHİ VECTRON !…

Nişfud Gıda A.Ş.’nin ithalatını yapmış olduğu Türkiye’de Kerevitaş Gıda tarafından dağıtımı yapılan Häagen-Dazs dondurmaları, zengin çeşitleri ile hem Häagen-Dazs cafe’lerde, hem de tüm yerel zincir marketlerde satışa sunuluyor. Dünya genelinde 45 ülkede pazar lideri olan Häagen-Dazs dondurmaları %100 doğal ve hiçbir katkı maddesi içermiyor. Türkiye’de “premium” bir başka değişle yüksek kalitede dondurma pazarını yaratan Häagen-Dazs’ın yöneticileri, Kanyon Alışveriş Merkezinde açılan işletmelerinin POS Otomasyon sistemleri seçimini yine kendi alanında lider marka olan Vectron’dan yana kullandılar. Türkiye’nin kapalı bir sistem olma özelliğine sahip ilk ve tek gelişmiş Mali Onaylı POS Sistemi Vectron sayesinde hem satışlarının ve stoklarının kontrolünü son derece güvenli bir şekilde sağlıyor hem de büyüyecek bir zincirin ilk sağlam adımlarını Vectron merkezi kontrol sistemi sayesinde atıyorlar.

İlk şubesini Kanyon Alışveriş Merkezi’nde açan Häagen-Dazs, sadece 22 metrekare alanda faaliyet göstermesine rağmen, kapısında kuyruklar oluşturan günde ortalama bin ziyaretçi ile satış hedeflerinin üzerine çıktı. Ancak, böyle büyük bir performansı karşılamak üzere geliştirilmiş, sektöre özgün bütünleşik sistem bir donanıma ve özellikle Restoran zincirleri için tasarlanmış bir yazılıma sahip Vectron bu konuda hiç zorlanmadan Häagen-Dazs’ı destekledi.

Omni A.Ş. Genel Müdürü Fırat Ertan Häagen-Dazs ile gerçekleştirdikleri iş ortaklığını şöyle değerlendirdi: “Şık ve kullanımı kolay, geniş ürün yelpazesi ile her işletmeye uygun ve kapalı bir sistem olma özelliği ile öne çıkan Vectron, Hollanda, Almanya, İspanya ve Belçika gibi birçok Avrupa ülkesindeki Häagen-Dazs tarafından tercih edilmiş durumda. Son derece önemli ve büyümeyi hedefleyen bir markanın Türkiye pazarına girmesinden ve bu değerli firmanın pos otomasyonunda Vectron’u ve kaliteden ödün vermeyen teknik desteği ile bilinen Omni’yi tercih etmesinden son derece mutluyuz”.