Lokanta Sistemleri Nedir, Nasıl Çalışır?

Lokanta Sistemleri

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte restoran sektörü de büyük bir dönüşüm geçirdi. Artık neredeyse sokak arasında bulunan küçük bir kahve dükkanında dahi siparişler kâğıt adisyonla değil, lokanta sistemleri kullanılarak alınıyor. Müşterilerin kusursuz bir servis beklentisi ve adisyon kaçaklarının maliyetleri arttırması, işletmelerde iyi bir restoran otomasyon programı kullanmak gerektiğine işaret ediyor.

Lokanta Sistemleri Nedir, Nasıl Çalışır?

Lokanta sistemleri restoran sektörüne özel olarak geliştirilmiş yazılımdır. Servis, kasa, mutfak ve hatta ön muhasebe birimlerinin koordinasyonlu bir şekilde çalışmasını sağlayan sistemlerdir.

Bu sistemlerin en yalın haliyle kurulması için en az bir yazılım, bir donanım (bir POS ekranı) ve bir yazıcı bulunması gerekir. Böyle bir sistemde siparişi alan kişi, aldığı siparişlerin bir kopyasını kasiyere teslim eder, diğer kopyasını da mutfağa verir. Kasiyer siparişi lokanta sistemi üzerinden sisteme aktarır, daha sonra mutfağa iletir. Ödeme talep edildiğinde de döküm yazıcıdan çıkarılır ve müşteriye detaylı bir hesap iletilmiş olunur.

Yukarıda anlattığımız sistem en temel çözümdür. Eğer işletmeniz çok katlı, çok şubeli veya geniş bir alanda kurulu ise, pek çok farklı sistem ile çalışma sisteminiz lokanta sistemi ile yeniden düzenlenebilir.

Omni’nin size özel çözümlerini öğrenmek ve teknik ekibimizden bilgi almak için bizi 444 66 64 numaralı telefondan arayabilir veya mesajınızı info@omni.com.tr mail adresiyle bize iletebilirsiniz.

Omni Blog