POLİMEKS İNŞAAT A.Ş. PROJESİNDE OMNİ’Yİ TERCİH ETTİ…

Aşkabat Uluslararası Havalimanı Tüm Satış ve Arka Ofis Operasyonlarını Omni-Vectron POS Sistemleri ile gerçekleştirecek

Türk inşaat şirketi Polimeks İnşaat A.Ş.’nin dev bir proje ile yurtdışında yapımını üstlendiği Aşkabat Uluslararası Havalimanı, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedow‘un katıldığı görkemli bir törenle hizmete girdi.

Türk şirketlerinin yurtdışında tek kalemde üstlendiği en büyük ihale projesi olarak 3 yılda hayata geçirilen Aşkabat Uluslararası Havalimanı, uluslararası transit yollarının güzergahında hizmet veriyor. Havalimanı açılışının kutlamaları için Aşkabat Stadyumu zemini, 7.500 m2 dev bir ekrana dönüştü. Törende havalimanını tanıtan Gurbanguly Berdimuhamedow, aynı zamanda bir lojistik merkezi haline getirmeyi planladıkları havalimanı kompleksi ile ilgili bilgiler verdi. Projeyi gerçekleştiren Polimeks İnşaat A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca ise ” bölgenin pek çok ihtiyacına cevap verebilen havalimanının yeni bir prestij ve cazibe noktası olacağını” söyledi.

Türkmenistan’ın milli sembollerinden olan şahin kuşundan ve Oğuz Han’dan esinlenerek tasarlanan ve toplam 12 milyon m2 alana sahip havalimanı kompleksi yılda 200.000 ton yük kapasiteli kargo terminali, 3.000 araç kapasiteli açık ve kapalı yolcu otoparkları, 3 uçak kapasiteli uçak bakım hangarını bünyesinde barındırıyor. Toplam 408.000 m2 kapalı alan bulunan proje kapsamında, büyük yolcu kapasiteli Airbus A380 ve Boeing B747-8 uçaklarının iniş kalkış yapabileceği, 3.840 m uzunluğunda Code F kapasiteli ve CAT III yeni bir pist, paralel taksi yolu ve apronlar inşa edildi. Modern cihazlarla kurulan yönetim sisteminin yanı sıra simülasyon, yangın, kaza ve kurtarmaya yönelik servisleri de bulunan Aşkabat Uluslararası Havalimanı, 14 milyon yolcu kapasitesi ve toplamda 266 yapısı ile dünyanın en büyük havalimanı komplekslerinden biri olma özelliğinde.

Omni A.Ş.’nin C Touch 12” sabit POS terminalini tercih eden Aşkabat Uluslararası Havalimanı; kaliteyi, organize ve hızlı çalışma sistemini hedefliyor. 35 C Touch POS terminali, Omni Merkezi Yönetim ve web tabanlı Arka Ofis Sistemleri ile havalimanı içerisindeki tüm free shop, otel ve restaurantlar aynı anda ve tek merkezden yönetilecek.

Omni Vectron POS ve web tabanlı Arka Ofis Sistemleri, birden fazla işletme ve şubeye sahip zincir veya kompleks işletmeler için birçok avantaj, ek özellik ve fonksiyon sağlıyor. Alman markası Vectron POS’u, ürettiği özel çözümler ile dünyanın en gelişmiş, en güvenilir bütünleşik sistemi olarak sunan Omni, deneyimli ekibi ve 7/24 teknik desteği ile en çok tercih edilen POS Sistemleri Üreticisi unvanını koruyor.