Restaurant Otomasyon Sistemleri Nedir?

Restoran Otomasyon

Günümüzde restoran sektöründe lokanta programı kullanmayan işletmeler neredeyse yok diyebiliriz. Müşterilerin beklentileri, rekabetin yoğun olması nedeniyle işletmelerin yüksek hizmet kalitesi hedefleri ve özellikle zincir işletmelerde manuel çalışmanın neredeyse imkânsız oluşu, bir restaurant sistemi kullanmayı zorunlu hale getiriyor.

Restaurant Otomasyon Sistemlerinin İşletmenize Faydası

Kullanacağınız restoran sistemi veya bilinen diğer ismiyle lokanta otomasyon sistemi işletmeniz için pek çok konuda size fayda sağlar. Öncelikle işletmenizde adisyon kaçaklarını önleyerek maliyetlerinize büyük bir yük olan bu gideri ortadan kaldırır, karlılığınızı pozitif yönde etkiler. Manuel sistemlerde kâğıda yazılı siparişler kolayca ortadan kaybolabilir ancak bir restoran sistemi kullandığınızda yapılan her servisin, girilen her siparişin bir kaydı vardır. Üstelik kayıt silinmiş olsa dahi yetkili kişilerce görüntülenebilir.

Diğer yandan bu sistemler servis kalitenizin her zaman aynı standartlarda olmasını sağlar. Manuel uygulamaları bertaraf ettiğinden, garsonlar POS sistemindeki yönergeleri takip ederler ve misafirleriniz kötü sürprizlerle karşılaşmazlar. Yanlış sipariş gelmesi veya siparişin gecikmesi, hesabın eksik veya yanlış olması, verilen siparişin atlanması ya da mutfağa iletilememesi gibi problemlerin oluşması bir restaurant programı kullanan işletmelerde neredeyse imkansızdır.

Restaurant sistemleri, yukarıda saydığımız tüm bu faydalarının yanında işletmecilerin de yönetimini kolaylaştıran bazı fonksiyonlara sahiptir. Örneğin bu sistemler bazı destek arka ofis programları entegre edildiğinde stok takibi, maliyet hesaplamaları, web tabanlı raporlamaların yapılması ve hatta satış verilerinin muhasebe programına otomatik olarak aktarılması gibi pek çok konuda yönetimsel faydaya sahiptir.

Siz de yeni bir işletme açmak veya mevcut işletmenize bir lokanta otomasyon programı kurmak istiyorsanız, üstün Alman teknolojisi ile geliştilmiş Omni – Vectron POS çözümleri ile tanışın. Bizi 444 66 64 numaralı telefondan arayabilir veya mesajınızı info@omni.com.tr mail adresi ile bize iletebilirsiniz.