Restaurant Otomasyonu Kullanmanın İşletmenize Faydaları

Restaurant Otomasyon

Manuel yürütülen sistemler her zaman hatalara ve kaçaklara açıktır. Adisyon hatalarının neredeyse tamamı, servis sürecini basılı adisyonlarla yöneten işletmelerde görülmektedir.

Restoran sistemleri, restoran sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin servis düzenini oluşturan ve işletmenin misafirlerine aynı standartlarda kaliteli hizmet vermesine yardımcı olan donanım ve yazılımlar bütünüdür. Bugün hemen hemen tüm cafe bar restoran tarafından kullanılan restaurant sistemleri aynı zamanda kaçakları önleyerek işletmenin karlılığına destek olur.

Müşteri Memnuniyeti Açısından Restaurant Sistemleri

İşletmelerin en büyük hedefi, mutlu müşterilerinin sayısını arttırmak ve müşteri memnuniyetini maksimize etmektir. Tüm bunları yapabilmek için misafirlerinize yalnızca lezzetli yiyecek – içecekler sunmak yetmez. Bu leziz ikramların aynı zamanda mükemmel bir servis anlayışı ile harmanlanması gereklidir.

Lokanta sistemleri, bu noktada işletmelerin en büyük yardımcısıdır. Siparişin alınmasından, mutfağa iletilmesine, masaya ulaşmasından servis sonundaki ödeme talebine kadar tüm adımları standardize eden bu restoran otomasyon sistemleri, müşterilerinizin her ziyaretinde aynı üstün kalitede hizmet almasını sağlar. Kötü bir sürprizle karşılaşmayacağından emin olan müşterileriniz, böylelikle tüm restoran seçimlerinde sizi tercih edecek ve hatta çevresine tavsiye edecektir.

Diğer yandan, servis sonunda ödeme talep ederken müşterinize yazılı ve detaylı bir döküm sunmanız misafirinizin aklında herhangi bir soru işareti kalmadan ödeme yapmasına yardımcı olacak, masaya servis edilen yiyecek ve içeceklerin fiyatları ile birlikte tam listesini kontrol etmesine imkân tanıyacaktır. Hesap istenildiğinde yazılı bir döküm vermek küçük bir detay gibi görünse de pek çok müşteri tarafından talep edilen ve atlanmaması gereken bir konudur.