Restaurant Programı Nedir?

Restaurant Programı Nedir

Günümüzde, özellikle büyük şehirlerde girdiğimiz hemen hemen tüm restoranlar, tüm cafeler bir sistem üzerinden yönetiliyor. Sipariş verdiğimizde masamıza bir döküm bırakılıyor veya garson siparişimizi elindeki küçük ekrana girerek anında mutfağa iletiyor. 

Eğer yeni bir restaurant açıyor veya mevcut işletmenizi modern bir restoran programı ile yönetmek istiyorsanız bu dönüşümü mutlaka fark etmişsinizdir. Şimdi gelin bu programları daha yakından inceleyelim:

Restaurant Programı Nedir?

Restaurant programları, cafe bar restaurant sektöründe hizmet veren işletmelerin sipariş alımından itibaren mutfak, kasa ve ön muhasebe süreçlerinin tamamının yönetilmesini sağlayan donanım ve yazılımlardan oluşur. Günümüzde pek çok işletmenin kullandığı bu sistemler kullanım amacı, işletmenin servis düzeni, şube sayısı ve daha pek çok ihtiyaca göre özelleştirilebilirler. Ek olarak iyi bir restaurant programı kullanmak işletmeleri yalnızca operasyonel yükten kurtarmaz, aynı zamanda müşteri memnuniyetini de üst seviyelere çıkarır.

Restoran Otomasyonu Nasıl Seçilir?

İşletmeniz için bir restoran otomasyonu seçerken aynı anda pek çok detayı düşünmelisiniz. İşletmenizin servis alanının büyüklüğü, kasa personelinizin olup olmadığı veya restoranınızın trafiği gibi konuları gözden geçirmeniz gerekir. Ardından seçenekler içerisinde sizin için en uygun sistemi bulabilirsiniz. Restoran otomasyonu, diğer adıyla cafe bar otomasyonu seçerken seçeneklerin neler olduğunu kısaca özetlemek isteriz.

Cafe Bar Otomasyonu Çeşitleri Nelerdir?

Dar bir servis alanına sahip küçük işletmeler tek donanım ve tek yazıcıyla temel bir POS sistemi kurabilir ve tüm operasyonel süreçlerini profesyonel bir şekilde yönetebilir. Bunu seçeneklerin en basiti olarak düşünebilirsiniz. Ancak kış bahçesi veya birden fazla katlı restoranlara birden fazla POS ekranı kurularak siparişlerin garsonlar tarafından POS ekranlarına girilmesi de sağlanabilir. Girilen siparişler otomatik olarak mutfak ekranına düşebilir, ödeme POS ekranlarına bağlı yazıcılardan alınan dökümle müşterilerden talep edilebilir. Eğer işletme yoğun bir trafiğe sahipse siparişler masalardan POS sistemine entegre edilen garson el terminalleri ile alınabilir. Böylece restoranın servis hızı ve kalitesi memnun edici bir düzeye çıkmış olur.

En İyi Adisyon Programı Hangisidir?

İşletmeniz için en iyi adisyon programını seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan en önemlisi, hizmeti alacağınız tedarikçinizin referanslarıdır. Son yıllarda sektörde yaygınlaşan POS sistemi kullanımı ile birlikte irili ufaklı pek çok POS sistem satıcısı ortaya çıkmakta ancak bu durum hatalı kurulumlar sık arızalanan donanımlar gibi sorunların yaşanmasını da tetiklemektedir. İşletmenize kuracağınız POS sistemi ile tatsız bir başlangıç yapmamak için mutlaka alanında uzman, teknik destek ağı yaygın ve güçlü referanslara sahip çözüm ortaklarını tercih etmelisiniz.

OMNİ A.Ş. 20 yılı aşkın tecrübesi ile POS çözümlerinde liderdir. Alman kökenli Vectron AG’nin Vectron POS donanımlarının ve kendi yazılım ekibi ile geliştirdiği arka ofis programlarının ana dağıtıcısı olan OMNİ, 7/24 destek veren teknik ekibi ile her zaman yanınızdadır. Restaurant sistemleri ve diğer konularla ilgili tüm sorularınız için bizi 444 66 64 numaralı telefondan arayabilir veya mesajınızı sales@omni.com.tr mail adresine iletebilirsiniz.

Omni Linkedin’de