SİMİT SARAYI’NIN POS SİSTEMİNDEKİ TERCİHİ; OMNİ-VECTRON…

2001 yılında İstanbul Mecidiyeköy’de ilk şubesini açmasının ardından; bin-iki bin ile başlayan günlük simit üretim adeti, aradan geçen zaman içinde yüz binin üzerine çıkarken, şube sayıları 170’i aştı. Franchise sisteminin aktif olarak uygulandığı sektörlerden gıda sektöründe faaliyet gösteren Simit Sarayı 2007 yılında franchising sistemi ile büyüme kararı aldı. Bugün gelinen noktada Simit Sarayı mağazaları simidin yanı sıra özgün unlu mamüllerin satıldığı, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz birer nezih cafe durumuna gelmiş bulunuyor. Hollanda, Kıbrıs ve Mekke şubeleri ile dünyaya açılan Simit Sarayı, önümüzdeki birkaç yıl içinde Yunanistan, Amerika ve Avrupa ülkelerinde 500 mağaza açmayı hedefliyor.

Geleneksel yiyeceğimiz “Simit”’i Türkiye’deki ulusal ve uluslar arası pek çok fast food zinciriyle başa baş rekabet eder hale getiren, yurtiçi ve yurtdışında büyük hedefleri olan Simit Saray’ında, Vectron POS Sistemi’nin tercih edilme nedenlerini belirten Simit Sarayı İşletme Sahibi Haluk OKUTUR ; “Halka halka çoğalan zincirimizde Omni A.Ş.’nin donanım ömrü uzun ve bütünleşik sistem olan Mali Onaylı Vectron POS Sistemlerini tercih ettik. Merkez Ofiste kurulu olan VCommander Merkezi Yazılım ile tüm şubelerimize ve franchiselarımıza ulaşmakta, tüm satış, iade, zayi ve sayımlarını anlık olarak takip edebilmekteyiz. 170’i aşkın mağazamızdaki tüm satış ve stok raporlarını Vectron’a entegre ettiğimiz SAP’dan alıyoruz” dedi.

Simit Sarayı’nın kullandığı Omni çözümleri:

• Vectron Vario Mali Onaylı Sistem Ünitesi
Vectron Maliye Bakanlığı Onaylı Yazar Kasa her büyüklükteki restoran ve cafe/bar işletmesine uygun, özellikle fastfood, pastane, kahve zincirleri, okul kantinleri gibi hızlı servis veren yiyecek içecek işletmelerinde servise hız ve kalite katan, PC tabanlı olmayan, kullanımı kolay, tuşlu ve dokunmatik ekranlı, sektöre özel tasarlanmış Vectron Mali Onaylı Satış Noktası Sistemidir.

• VCommander Merkezi Yönetim Sistemi
Merkezi yönetimi sağlayan Vectron’a özel raporlama modülüdür. Aynı ağ üzerinde veya modem ile uzaktan erişim sağlayarak işletmenin menü kalemi, fiyat, garson/kasiyer gibi yönetim işlemlerini merkezden yapar. Özellikle zincir işletmelerde ihtiyaç duyulan restoranlar arası konsolide raporlar üretir. Muhasebe, stok kontrol gibi arka ofis programlarına Microsoft Excel, HTML veya txt, formatında otomatik veri aktarımı yapar.

Simit Sarayı gibi hem Türkiye’de hem Dünya’da hızla büyüyen bir işletmenin tercihi olmaktan gurur duyduklarını söyleyen Omni Genel Müdürü Fırat Ertan ise ” Simit Sarayı gibi ülkemizin gurur kaynağı olan zincir işletmelerin, yüksek kalitesi, hızı, kullanım kolaylığı, uygun fiyatı, standart ve yazar kasa onaylı modelleri ile Vectron POS’u ve her zaman arkalarında hissettikleri desteği ile Omni’yi tercih etmeleri bizleri gururlandırmaktadır. Özellikle Vectron POS’ un dünyanın en gelişmiş, en güvenilir bütünleşik sistemi olma özelliği ve Omni’nin 7/24 sunduğu destek, tercih sebebi olmasındaki en büyük etkenlerdir.şeklinde konuştu.

Her tip işletmeye uygun esnek veri tabanı, kullanım kolaylığı, bütünleşik ve güvenli bir sistem olma özelliği ile özellikle büyümeyi hedefleyen zincir işletmelere uygun altyapıya sahip Vectron POS, hızlı ve kaliteli servis güvencesi ile işletmeye kar sağlamakta ve Omni’nin 7/24 saat sunduğu destek ile haftanın 7 günü çalışan bu sektöre devamlı hizmetini sunmaktadır.